CUMHURİYET BAYRAMI

 

Bugün CUMHURİYETİMİZİN 90. yaşını kutluyoruz. ATA’MIZIN benim En Büyük devrimim dediği Cumhuriyetimizin bayram olarak kutlanışının yıl dönümü. İnsanlık var oldukça sonsuza dek yaşatılması görevi Türk gençliğine verilenen kutsal emanet.

Aklın, bilimin, aydınlığın,özgürlüğün, bağımsızlığın ve çağdaşlığın Türk Halkı’na bahşedilen bu üstün irade ve idarenin yaşamımıza girişinin 90.Yılı.

Bütün imparatorlukların çökmekte olduğu o yıllarda, ekonomisi çökmüş,  bütün toprakları işgal edilmiş Osmanlı İmparatorluğu da doğal ömrünü tamamlamıştı. Tek başına yaşaması mümkün değildi. Halk kurtarıcı olarak bağrına bastığı Mustafa Kemal ile birlikte Kurtuluş Savaşı vererek aydınların öncülüğünde Türkiye cumhuriyetini kurdu.

Bundan böyle vatanını seven milletine gönülden bağlı olan bizlere düşen görev, Cumhuriyetimizin erdemlerine sahip çıkmak, Atatürkçü düşünceyi,Kemalizm’i rehber edinerek, Türk devleti ve milletinin varlığını,bölünmez bütünlüğünü, ebedileştirerek ışığı ile yol gösteren Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyeti sonsuza kadar yaşatmaktır.

Bu topraklar üzerinde geçmişte olduğu gibi, bu gün içinde hain planların yapıldığını ve hep yapılacağını bilerek uyanık olmalı, vatanımızda, ulusal birlik ve bütünlüğümüzü koruyarak ülkemiz üstüne oynanan her türlü oyunları boşa çıkarmalıyız.

Hiçbir gerekçe anlamı bizim için çok büyük olan TÜRKİYE CUMHURİYET’ inin kuruluşunun kutlanmasını engellemek, önemsiz kılmak ve öteleme sebebi olamaz.

Herkes bilsin ki Cumhuriyetimize, devrimlerine ve erdemlerine yapılacak her türlü saldırıya Türk gençliği birlik beraberlik ülküsüyle bütün varlığıyla karşı çıkar.

Bugün üzerinde yaşadığımız güzel vatanımızı borçlu olduğumuz,başta Ulu Önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, Kurtuluş Savaşını başaran, Cumhuriyet’i kuran ve bugünlere gelmesinde emeği olan tüm şehit ve gazilerimizi minnetle onurla ve gururla anıyoruz.

                                                                                                             Temel KIRAL

CHP Kozlu İlçe Başkanı

Etiketler:

Bu Galeriyi Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


*