AÇILIŞ KONUŞMASI

Cumhuriyet Halk Partisi’nin değerli üyeleri, yerel ve ulusal basının saygıdeğer temsilcileri,

 

CHP Kozlu İlçe Yönetim Kurulu’nun tanıtım toplantısına hoş geldiniz.

 

Bilindiği üzere CHP il başkanlığının 26.09.2013 tarih ve 38 sayılı kararı ile CHP Kozlu ilçe yönetimine atanmış bulunmaktayız.

 

Yönetim Kurulumuz zor ama onurlu bir göreve atanmanın heyecanı içinde.

 

Bu duygularla zaten var olan potansiyel gücünü tüm Kozlu halkı ile işbirliği ve gönül birliği içinde üst düzeylere ulaştıracağımız inancı ile anlamlı fakat bir o kadar da zorlu görevi kabul ettik.

 

Bu amaca ulaşmada uygulayacağımız yönetim anlayışında;

 

1-Örgüt bilinci ile hareket ederek,“ben” değil “biz” olma ilkesini benimseyeceğiz. Bütün kararları ortak akıl yürüterek alacağız.

 

2-Sosyal demokrasinin evrensel değerlerini rehber kılarak,

 

-Emeğin üstünlüğü

 

-Eşitlik ve sosyal adalet

 

-Dayanışma

 

-Hukukun üstünlüğü

 

-Çoğulcu ve katılımcı demokrasi

 

-Barış

 

-Doğa ve çevrenin korunması konularının yaşama geçirilmesi ile ilgili olarak öncelikle kendi ilçemizde ve genelinde ülkemizde var gücümüzle çalışacağız.

 

3-Eleştirilere açık olacağız. Olumlu anlamlı yapıcı eleştirileri önemseyerek değerlendirecek, çalışmalarımıza katkı sağlamasına azami özen göstereceğiz.

 

4-Kapımız herkese açık olacak, sorunu olanları dikkatle dinleyecek olanaklarımız ölçüsünde çözmeye çalışacağız.

 

5-Dürüst ve şeffaf yönetim sergileyeceğiz. Kimseye yalan söylemeyeceğiz. Asla gerçekleşmesi mümkün olmayan taahhütlerde bulunmayacağız.

 

6-Sivil Toplum Kuruluşları ve demokratik kitle örgütleri ile yakın ilişkiler kurup, toplumun çıkarları ile ilgili konularda işbirliği yapacağız.

 

7-Toplumun, emekçi, ezilen, sömürülen kesimlerin haklarının sonuna kadar takipçisi olacağız.

 

8-Vatanın ve ulusun bölünmez bütünlüğünü koruyarak, partimiz ve cumhuriyetimizin kurucusu olan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke devrimlerini sonsuza dek koruma ve yaşatma bilinci ile hareket edeceğiz.

 

9-Kişilere toplumlara sevgi ve saygı duyguları ile yaklaşacağız. Farklılıkları hoşgörü ile karşılayarak her bireyin bir değer olduğu gerçeği ile insanlar arasında herhangi bir nedenle dahi olsa ayrım yapmayacağız.

 

Bu duygu ve inançla göreve başlarken bizlere güven duyup bu yönetim anlayışımızı uygulama fırsatını yani, bu onurlu görevi veren Sayın Halil Furat’ın şahsında tüm il yönetimine, milletvekillerimiz Ali İhsan Köktürk’e ve yarın TBMM açılış oturumunda yemin edecek olan Prof. Dr. Mehmet Haberal hocamıza da teşekkür ediyor, saygılar sunuyoruz.

 

 

 

 

 

TEMEL KIRAL

 

CUMHURİYET HALK PARTİSİ

 

KOZLU İLÇE BAŞKANI

 

Etiketler:

Bu Galeriyi Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


*